TURVALINE KÜÜNALDE PÕLETAMINE

Ohutusjuhisega tutvumine võtab vaid ühe hetke, kuid on väga olulise väärtusega. Selleks, et oskaksid küünalt ohutult põletada, oleme ohutusjuhised toodetel välja toonud asjakohaste piktogrammidena. Paraku lihtsaid ohutusnõudeid jälgimata võivad küünalde põletamisega kaasneda õnnetud tagajärjed ja halvimal juhul võib see päädida tulekahjuga.

Leek on küll väike, aga võib tekitada palju pahandust. Õnnetuse ennetamiseks veendu alati, et kodust lahkudes või magama minnes oleks küünal kustutatud.

Lapsed ja lemmikloomad võivad ohtu tajumata küünlaümber ajada. Lemmikute karvkate ja laste juuksed võivad pahatahtmatult kergesti tuld võtta.

Pööra tähelepanu küünla ümbrusele. Küünla ümbrus peab olema tühi. Küünlaleek võib väga lihtsalt süüdata lähedal seisvad esemed. Minimaalne kaugus teistest objektidest peaks olema vähemalt 30 cm ja teistest küünaldest vähemalt 10 cm.

Aseta küünal kuumakindlale alusele. Veendu, et küünal ei saa tulekindlalt aluselt maha kukkuda. Sobilikud on kivist ja klaasist alused. Põlev küünal ilma kuumakindla aluseta võib rikkuda sinu mööbli.

Varu küünla põletamiseks aega, sest igal küünlal on mälu. Kui kustutad küünla enne kogu pealispinna sulamist, jätab küünal selle meelde ja põlebki edaspidi vaid selle ulatuses.

Liiga suur leek võib põhjustada tahma. Kustuta küünal, lõika taht lühemaks ja soovi korral süüta küünal uuesti.

Kui küünlavaha sisse satuvad põlenud tahi tükid, siis kustuta küünal ja eemalda tükid terava esemega.

Kindlasti ei tohi küünlavaha sisse visata tikke (ka põlenud tikke), kuna tikud võivad küünlas taas süttida.

Nii ei puhu sa vedelat vaha laiali ega määri küünla ümbrust.

Ohutuse tagamiseks kustuta küünal, kui veel 2 cm on põlemata. Viimase lõpu põledes läheb küünlaklaas liiga kuumaks ja võib puruneda.

Pese küünlaklaas puhtaks sooja vee ja nõudepesuvahendiga. Sojavaha on vees lahustuv ega tekita ummistust. Vala küünlaklaasi uus küünal või eelista mugavust ja täida see hoopis puuderküünlaga. Kasutust võid leida ka muul moel–muuda küünlaklaas pliiatsitopsiks, lillepotiks või maitseaine purgiks. Taaskasutamiseks leiad ideid meie küünlaklaasi taaskasutus blogipostitusest.